on1Adana Ön Düzen Servisi

Ön düzen ayarı, otomobillerin rot kollarının bozulması sonucunda meydana gelen bir açısal bozukluktur. Bu ayarlar sert çukurlar veya önden yapılan kazalar sonucuna meydana gelebilmektedir.

Ön düzen ayarları oto lastikçilerde özel makinalarla yapılmaktadır. Bu makinaların üzerine çıkarılan tekerlekler sayesinde, otomobilin lastik tur açıları ayarlanmakta ve rot ayarları tamamlanmaktadır.

Rot ayarı fiyatları, oto lastik satış noktalarında yapılabilirken, bazı özel oto servislerde de bu rot ayarı için özel ekipmanlar bulunmaktadır.

Rot ayarı yapılarak ön düzen açıları düzeltilemiyorsa, salıncak, rot kolları, gibi parçaların değiştirilmesi gerekebilir. Bundan dolayı her 5000 km de bir kontrollerin yapılması kullanıcı açısından faydalı olacaktır.

Ön düzen ayarı, öncelikle otomobilin ön düzeninde olan arızanın tespitiyle başlamaktadır. Arızanın tespiti ardından rot ayarları yapılarak otomobilin sürüş düzeninde herhangi bir sorun olup olmadığına bakılmalıdır. Bunun dışında, eğer otomobiliniz rot ayarları yapılmasına rağmen sağa sola çekmeler varsa ve lastikleriniz virajlarda ötüyorsa, ön düzen parçaları konusunda sorunlar var demektir

. Ön düzen parçalarından olan rot kolları, salıncaklar veya amortisörlerde sorunlar olabilmektedir. Bu sorunlar belirlendikten sonra parçalar orijinal oto yedek parçalar kullanılarak değiştirilmelidir. Bu parçaların tamirini yaptırmak veya önemsememek fren performansından, yol tutuşuna kadar olan bir çok şeyi etkilemektedir.

Ön düzen ayarları, oto lastik tamircileri veya özel oto servisler de uygun fiyatlara yapılabilmektedir. Ramazan oto yapılan Ön düzen ayarları, ortak çalışma yapılan oto lastikçiler tarafından yapılmaktadır.

Yapılan ön düzen ayarlarına ya da ön düzen parça değişimlerine 1 yıl ya da 10.000 km işçilik garantisi verilmektedir. Kullanıcı kaynaklı bozulmalara açık olan ön düzen parçalarında, parça garantisi sunulmamaktadır.